Élő stream csatornák X
×

Egy védő mentette meg Argentína becsületét, Messiék a nyolcaddöntőben

m4sport.hu/M4 Sport
Az argentin labdarúgó-válogatott Rojo 86. percben szerzett góljával megszerezte a győzelmet Nigéria ellen. A 2-1-es diadalnak köszönhetően Messiék Horvátország mögött a legjobb 16 közé jutottak.

Oroszország, világbajnokság, D csoport, 3. forduló:

Nigéria – Argentína 1-2 (0-1)

Szentpétervár, 64 468 néző: v.: Cuneyt Cakir (török)

Gólszerzők: Messi (14.), Rojo (86.), illetve Moses (51., 11-esből),
Sárga lap: Mascherano (49.), Banega (64.), Messi (94.), illetve Balogun (32.), Mikel (91.)

Argentína:
Franco Armani – Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Marcos Rojo, Nicolás Tagliafico (Sergio Agüero, 80.) – Enzo Pérez (Cristian Pavón, 61.), Javier Mascherano, Éver Banega, Ángel Di María (Maximiliano Meza, 72.) – Lionel Messi, Gonzalo Higuaín

Nigéria:
Francis Uzoho – Victor Moses, Leon Balogun, William Ekong, Kenneth Omeruo (Alex Iwobi, 90.), Brian Idowu – Kelechi Iheanacho (Odion Ighalo, a szünetben), Onyinye Ndidi, John Obi Mikel, Oghenekaro Etebo – Ahmed Musa (Simeon Nwankwo, 92.)

Kiegyenlített játékot hozott az első negyedóra, amelynek végén Messi megvillant, és előnybe került Argentína. Banega hajszálpontos indítását lőtte el magabiztosan Uzoho mellett. (0-1)

A továbbiakban mérsékelt tempó jellemezte a mérkőzést a szünetig, pár argentin villanással, köztük egy Messi-kapufával szabadrúgásból. Talán mindennél többet elmond a találkozóról, hogy Diego Armando Maradona a pihenőt jelző sípszó előtt szundított egyet a lelátón, pedig ekkor a nemzeti csapat továbbjutásra állt.

Fordulás után Nigéria hamar egyenlített: Mascherano fegyelmezetlensége miatt büntetőhöz jutott az afrikai válogatott, amelyet Moses értékesített.

Meesiék próbálkoztak a folytatásban, jelentős, de egyben meddő mezőnyfölényben teltek a percek. Azt nem lehetne állítani, hogy kapujukhoz szögezték ellenfelüket.

Tovább nehezítette a dél-amerikaiak dolgát, hogy a nigériai kontrákban sok veszély rejlett, az idő pedig vészesen fogyott. Ám ekkor jött Marcos Rojo, aki a 86. percben továbblőtte a dél-amerikai válogatottat.

A nyolcaddöntőben Franciaország lesz az argentinok ellenfele, szombaton.

A másik mérkőzésen: Horvátország-Izland 2-1 (0-0)