Élő stream csatornák X
×

Hosszabbításban lőtt bombagóllal fordítottak a címvédő németek

m4sport.hu
A címvédő német labdarúgó-válogatott szombaton egy kínkeserves mérkőzésen, Toni Kroos 95. percben szerzett káprázatos szabadrúgásának köszönhetően 2–1-re legyőzte a remekül játszó svédeket a világbajnokság csoportkörének második fordulójában.

A Nationalelfnek ezzel a saját kezébe került a sorsa, amely a dél-koreaiak elleni utolsó mérkőzésen dől el.

Eredmény:
F-csoport, 2. forduló:
Németország-Svédország 2-1 (0-1)

Szocsi, 44 287 néző, v.: Szymon Marciniak (lengyel)
Gólszerzők: Reus (48.), Kroos (95.), illetve Toivonen (32.)
Kiállítva: Boateng (82.)
Sárga lap: Boateng (71., 82.), illetve Ekdal (52.), Larsson (97.)

Németország: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Antonio Rüdiger, Jérome Boateng, Jonas Hector (Julian Brandt, 87.) – Sebastian Rudy (Ilkay Gündogan, 31.), Toni Kroos – Marco Reus, Thomas Müller, Julian Draxler (Mario Gomez, a szünetben) – Timo Werner

Svédország: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson (Jimmy Durmaz, 74.), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg – Ola Toivonen (John Guidetti, 78.), Marcus Berg (Isaac Thelin, 90.)

A németek az első körben 1-0-ra kikaptak Mexikótól, ezért Joachim Löw szövetségi kapitány négy helyen változtatott a kezdőcsapatán: Mesut Özil, Sami Khedira, Marvin Plattenhardt és Mats Hummels ki-, Marco Reus, Jonas Hector, Sebastian Rudy és Antonio Rüdiger pedig bekerült.

A címvédő igyekezett mielőbb gólt szerezni, jelentős mezőnyfölényben volt – húsz perc után 89-11 volt a labdabirtoklás százalékos aránya, és 187-16 a passzok száma – és több ígéretes akciót vezetett, de a kaput sokáig nem találta el. A svédek magabiztosan védekeztek és egy-két veszélyes ellenakciójuk is volt. A 14. percben Berg kilépett, a tizenhatoson belül Boateng ellökte, de a játékvezető nem ítélt büntetőt, ráadásul a videobírós stáb sem jelezte neki a szabálytalanságot.

A svédek egyik kontrája emlékezetes góllal zárult, így a szünetben ők vezettek 1-0-ra.

Az első félidőnél is eseménydúsabb, izgalmasabb és színvonalasabb második felvonásban is a németek irányították a játékot, Reus jóvoltából egyenlítettek, és a folytatásban is nyomasztó fölényben futballoztak. A skandinávok nem tördelték a játékot, nem húzták az időt, hősiesen védekeztek és veszélyes ellentámadásokat vezettek. Ellenfelük a hajrában emberhátrányban is rohamozott, Brandt a 92. percben a kapufát találta telibe, majd három perccel később Kroos szabadrúgásával sikerült fordítaniuk a németeknek.

A mérkőzés galériáját ITT tekintheti meg!