Musorujsag
Élő Eredmények

Sima győzelem a pólósoknál, rosszullét a nyíltvízi úszóknál - pénteki értékelés

m4sport.hu
A Koreai Köztársaságban zajló vizes világbajnokság pénteki napján a nyíltvízi úszóknál Olasz Anna szerepelt a legjobban a magyarok közül, a férfiaknál ezúttal rosszullét miatt esély sem volt éremre. A pólósok iskolajátékkal verték a Dél-afrikai Köztársaságot, és a negyeddöntőben az Ausztrália-Montenegró meccs győztesével találkoznak. A szinkronúszóknál "természetesen" orosz siker született, vasárnap pedig elkezdik szereplésüket a medencés úszók is.

Nyíltvízi úszás:
A kvangdzsui versenyen a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyét a férfiaknál a francia Axel Reymond, a nőknél a brazil Ana Marcela Cunha nyerte. A magyarok közül Rasovszky Kristóf feladásra kényszerült rosszullét miatt, Gyurta Gergely sokáig vezetett, végül tizedik lett. A nőknél Olasz Anna hatodikként csapott a táblára, Sömenek Okon Kata tőle alig lemaradva a nyolcadik helyen végzett.

Csaknem két óra úszás után a mezőny szinte teljesen együtt volt a férfiaknál. A szám Európa-bajnoka azonban már nem volt köztük: Rasovszky Kristóf kétszer is hányt a verseny közben, így több mint kilenc kilométer megtétele után feladni kényszerült a viadalt.

A férfiak mezőnye körülbelül 18 kilométerig szinte teljesen együtt haladt, ekkor Gyurta Gergely kapcsolt magasabb fokozatra és 40 másodperces előnyre tett szert üldözőivel szemben.

A 27 éves Gyurta folyamatosan növelte előnyét, de az utolsó kör megkezdésekor ugyanakkor látszott, hogy nem bírja a tempót, és úgy tűnt, rosszulléttel is küszködik. Fel is úszott rá gyorsan a boly, és könnyedén megelőzték. A versenyt elképesztően szoros hajrá végén, mindössze három századmásodpercnyi előnnyel a francia Axel Reymond nyerte. Gyurta – aki asztmás rohamot kapott a vízben – végül a tizedik helyen ért célba.

A nőknél a brazil Ana Marcela Cunha 2011, 2015 és 2017 után a negyedik világbajnoki aranyát gyűjtötte be ebbe a számban. A dél-amerikai klasszisnak ez már a második sikere volt a Koreai Köztársaságban, miután korábban 5 kilométeren is nyert. Olasz Anna hatodik, Sömenek Onon Kata nyolcadik lett.

„Büszke vagyok magamra, hogy teljesítettem az összes számot, mert 26 évesen már lassabban regenerálódik az ember, mint 18 évesen. Ez a 25 egy igazi jellempróba volt” – mondta Olasz Anna, aki minden számban rajthoz állt.

Vízilabda:
A magyar férfi vízilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzésén 23-5-ös győzelmet aratott Dél-Afrika felett, ezzel százszázalékos eredménnyel a C-jelű kvartett élén végzett a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon

Märcz Tamás együttese csoportgyőztesként már korábban biztosította helyét a keddi negyeddöntőben, ahol az Ausztrália-Montenegró párharc továbbjutójával találkozik majd közép-európai idő szerint 10 órakor.

Szinkronúszás:
Az oroszok nyerték a szinkronúszó csapatok szabadprogram versenyét pénteken a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon. Ez volt az idei vizes vb hetedik döntője szinkronúszásban, az oroszok a hatodik aranyérmüket nyerték – az egyetlen szám, amelyben nem ők győztek, az ukrán diadallal zárult highlight.

A csapat szabadprogramban a kínaiak végeztek másodikként, az ukránok pedig harmadikként. A magyar együttes a szerdai kvalifikációban 76,8 pontot kapott gyakorlatára, ezzel a döntőbe nem jutott be, és a 19. helyen zárta a 27 csapatos versenyt.

Szombaton nincsenek úszóviadalok, vasárnap pedig kezdődnek a medencés versenyek, és az első napon nyolc magyarért (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliána, Cseh László, Szabó Szebasztián, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Horváth Dávid) szoríthatunk. Sós Csaba, a magyar válogatott szövetségi kapitánya négy-öt érmet remél.

A csoport:

Szerbia-Görögország 9-3 (3-1, 3-2, 0-0, 3-0)
Montenegró-Koreai Köztársaság 24-6 (6-1, 4-1, 8-1, 6-3)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia (negyeddöntős) Szerbia 5 pont, 2. (továbbjutott) Montenegró 4, 3. (továbbjutott) Görögország 3, 4. Koreai Köztársaság 0
B csoport:

Egyesült Államok-Ausztrália 12-11 (4-3, 3-3, 2-2, 3-3)
Horvátország-Kazahsztán 21-5 (6-1, 5-1, 5-1, 5-2)
A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Horvátország 6 pont, 2. (továbbjutott) Egyesült Államok 4, 3. Ausztrália 2, 4. Kazahsztán 0
C csoport:
Spanyolország – Új-Zéland 23-3 (8-0, 5-1, 7-1, 3-1)
Magyarország – Dél-afrikai Köztársaság 23-5 (5-1, 5-2, 8-0, 5-2)
A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Magyarország 6 pont, 2. (továbbjutott) Spanyolország 4, 3. (továbbjutott) Dél-afrikai Köztársaság 1 (16-54), 4. Új-Zéland 1 (15-55)
D csoport:
Japán-Brazília 11-9 (2-2, 5-1, 3-3, 1-3)
Olaszország-Németország 8-7 (1-2, 3-2, 2-3, 2-0)
A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Olaszország 6 pont, 2. (továbbjutott) Németország 3 (31-25), 3. (továbbjutott) Japán 3 (27-27), 4. Brazília 0