Musorujsag
Élő Eredmények

Serena Williams és Djokovic is simán jutott tovább

MTI
A szerb klasszis összecsapása helyi idő szerint péntek hajnali 3 óra után ért véget a francia Tsonga ellen.
Serena Williams ünnepel az Eugenie Bouchard elleni találkozón. EPA/JULIAN SMITH

Az egyéniben hétszeres bajnok Serena Williams könnyed győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A korábbi világelső, egyesben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes amerikai játékos csütörtökön a kanadai Eugenie Bouchard-t verte 70 perc alatt, aki 2014-ben döntős volt Wimbledonban, ám azóta formahanyatlás miatt már a top 100-on kívül is volt.

A férfiaknál a hatszoros bajnok Novak Djokovic a 2008-as döntőhöz hasonlóan legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát. A francia játékos, aki tavaly sérülései miatt mindössze hat tornán tudott elindulni, háromszettes, két óra kilenc perces mérkőzésen maradt alul szerb riválisával szemben.

A játéknap utolsó mérkőzésén a magyar származású Johanna Konta éjszakába nyúló összecsapáson kapott ki a kétszeres Grand Slam-bajnok spanyol Garbine Muguruzától. A mérkőzés helyi idő szerint péntek hajnali 3 óra után ért véget. Eredmények:

Sousa (portugál)-Kohlschreiber (német, 32.) 7:5, 4:6, 7:6 (7-4), 5:7, 6:4

Krajinovic (szerb)-Donszkoj (orosz) 6:4, 7:6 (10-8), 7:6 (7-2)

Nisikori (japán, 8.)-Karlovic (horvát) 6:3, 7:6 (8-6), 5:7, 5:7, 7:6 (10-7) – döntő rövidítés

Fognini (olasz, 12.)-Mayer (argentin) 7:6 (7:3), 6:3, 7:6 (7-5)

Raonic (kanadai, 16.)-Wawrinka (svájci) 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 7:6 (13-11), 7:6 (7-5)

Carreno (spanyol, 23.)-Ivaska (fehérorosz) 6:2, 6:3, 7:6 (9-7)

Herbert (francia)-Csung (dél-koreai, 24.) 6:2, 1:6, 6:2, 6:4

Coric (horvát, 11.)-Fucsovics 6:4, 6:3, 6:4