Musorujsag
Élő Eredmények

A Dortmund nehezen, de győzött – Sancho Bundesliga-rekordot döntött

mti
A Dortmund a Köln legyőzésével nyitotta meg a Bundesliga második fordulóját péntek este, Lucien Favre együttese hátrányból fordítva nyert 3–1-re idegenben.
(fotó: EPA/SASCHA STEINBACH)

A mérkőzés hőse Jadon Sancho volt, aki góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Az angol válogatott támadó összességében 15. találatát szerezte a német bajnokságban, ezzel ő a liga történetének legfiatalabb játékosa, aki eljutott eddig a számig (19 évesen és 151 naposan), Horst Köppel 1967-ben felállított csúcsát adta át a múltnak, 34 nappal megdöntve azt.

Sancho, akinek ebben az idényben már két gólja és két gólpassza van, Drexler 29. percben szerzett vezető góljára válaszolt a 70.-ben, majd a csereként beálló Achraf Hakimi, aki a Real Madridtól szerepel kölcsönben, a 86. percben juttatta vezetéshez a BVB-t, a végeredményt a Barcelonától igazolt Paco Alcácer állította be a hosszabbításban.

A Dortmund kettőből két mérkőzést nyert a 2019/20-as bajnoki szezonban, így biztosan megőrzi előnyét az első fordulóban a Hertha ellen hazai pályán botló Bayern Münchennel (2-2) szemben. A címvédő szombaton játszik a Schalke vendégeként.