Élő Eredmények

Második vb-meccsén is kikapott a női kéziválogatott

MTI
A magyar női kézilabda-válogatott 25-22-re kikapott Svédország csapatától a németországi világbajnokság B csoportjának második, vasárnapi fordulójában.

A magyarok szombaton 30-22-re kikaptak a világ- és Európa-bajnok norvégoktól, következő ellenfelük pedig az ugyancsak pont nélkül álló Argentína lesz, kedden 14 órától. A csoportnak tagja még Lengyelország és Csehország. A nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Eredmény, 2. forduló, B csoport:

Svédország-Magyarország 25-22 (11-11)

Bietigheim-Bissingen, 3800 néző, v.: Ku, Li (dél-koreaiak)
Lövések/gólok: 49/25 (51%), illetve 44/22 (50%)
Gólok hétméteresből: 10/5, illetve 5/3
Kiállítások: 6, illetve 14 perc

Magyarország: Bíró – Kovacsics 3, Klivinyi 5, Kisfaludy, Szekeres, Háfra 2, Bódi. Cserék: Görbicz 3, Kovács A. 4, Schatzl 5, Mayer, Lukács, Szöllősi-Zácsik, Tóth G.

A svédek kemény védekezéssel, a magyarok – Görbicz Anita és Kovacsics Anikó révén – két kihagyott büntetővel kezdték a találkozót (1-3). Javuló védekezésének, Bíró Blanka védéseinek, illetve Klivinyi Kinga három góljának köszönhetően fordított a magyar válogatott, amely ekkor vezetett először a világbajnokságon (5-4).

Klivinyi csapattársa, az Érd színeiben szintén a magyar NB I-ben szereplő svéd Jamina Roberts is remekül célzott, a 15. percben mindketten négy találattal rendelkeztek.

Támadásban pontatlanná váltak a magyarok, emberelőnyben sem tudtak elhúzni ellenfelüktől, majd mivel tíz perc alatt csak egyszer találtak a hálóba, Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, mert ismét a svédek kerültek előnybe (7-9).

A skandinávok kapusa, Johanna Bundsen is remekül védett, de mivel Kovács Anna értékesítette a megítélt büntetőket, és közben sikerült átvészelni egy emberhátrányt, a magyar válogatott a szünet előtt egyenlített (11-11).

A második felvonás elején sem találta a svéd védekezés ellenszerét a magyar csapat, ezért Rasmussen alig több mint öt perc után időt kért. Jamina Roberts és Isabelle Gulldén góljaival először volt három találat a különbség a csapatok között (12-15).

Nem volt olyan időszak, amikor a magyarok védekezése és támadójátéka egyszerre jól működött volna, ráadásul Gulldén hétmétereseivel tovább növelte előnyét Svédország (15-19).

Bíró Blanka továbbra is bravúrokat mutatott be, de az ellenfél kapuja előtt csapattársaiból hiányzott a bátorság, a határozottság és a lendület. Schatzl Nadine találataival tartotta magát a válogatott, de mivel nem tudta csökkenteni a hátrányát, a második mérkőzését is elveszítette.

A mezőny legeredményesebb tagja Gulldén volt hét góllal, Roberts hatszor talált be. A meccs legjobbjának – a norvég-magyar találkozóhoz hasonlóan – ezúttal is az ellenfél kapusát, Johanna Bundsent választották.

A magyar szövetség statisztikája szerint a két csapat 26. alkalommal találkozott egymással, 18 magyar győzelem és négy döntetlen mellett ez volt a negyedik svéd siker.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:
A csoport, Trier:

Spanyolország-Paraguay 32-15 (16-6)

Franciaország-Angola 26-19 (11-10)

Románia-Szlovénia 31-28 (14-14)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont (60-39), 2. Románia 4 (60-45), 3. Franciaország 2 (49-43), 4. Szlovénia 2 (52-54), 5. Angola 0 (43-54), 6. Paraguay 0 (32-61)

B csoport, Bietigheim-Bissingen:

Norvégia-Argentína 36-21 (18-13)

Csehország-Lengyelország 29-25 (12-15)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont (66-43), 2. Csehország 4 (57-47), 3. Svédország 2 (55-55), 4. Lengyelország 2 (58-59), 5. Magyarország 0 (44-55), 6. Argentína 0 (43-64)

C csoport, Oldenburg:

Dánia-Japán 32-18 (16-5)

Oroszország-Montenegró 28-24 (15-12)

Brazília-Tunézia 23-22 (10-13)

Az állás: 1. Oroszország 4 pont, 2. Brazília 3, 3. Dánia 2 (56-49), 4. Montenegró 2 (55-52), 5. Japán 1, 6. Tunézia 0

D csoport, Lipcse:

Németország-Koreai Köztársaság 23-18 (11-10)

Hollandia-Kína 40-15 (20-9)

Szerbia-Kamerun 34-21 (20-9)

Az állás: 1. Szerbia 4 pont (77-44), 2. Németország 4 (51-33), 3. Hollandia 2 (62-39), 4. Koreai Köztársaság 2 (42-45), 5. Kamerun 0 (36-62), 6. Kína 0 (38-83)