A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által szervezett M4 Sport-Az Év Sportolója Gála 2018-as szavazásán rekordot jelentő 439 voks alapján alakult ki a kategóriák végeredménye.
Az MSÚSZ honlapján pénteken megjelent tízes sorrend úgy állt össze, hogy három névre kellett szavazniuk a sportújságíróknak, az első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért pedig egy pont járt. A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki.
Az eredmények alapján kijelenthető, hogy a legfölényesebb sikert a férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó aratta az Év csapata (egyéni sportágak) kategóriában, hiszen Liuék 1123 szavazatot kaptak, míg a második helyen végzett női kajak négyes 369 vokssal zárt.
Az év csapata (hagyományos csapatsportágak) versenyében a Győri Audi ETO KC együttese közel 250 ponttal verte a junior női kézilabda-válogatottat (770-521), holott sokak szerint az utóbbiak által szerzett vb cím „erősebb”, mint a BL-győzelem.
A férfiaknál a gyorskorcsolyázó Liu Shaolin Sándor 143 ponttal nyert a birkózó Bácsi Péter előtt, míg a nők versenye a legszorosabb végeredményt hozta, hiszen a győztes Kozák Danuta mindössze kilenc ponttal nyert Hosszú Katinka előtt (588-579).
Ahogy az edzőknél nem volt kérdéses Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina sikere, úgy a labdarúgóknál is egyértelmű volt Gulácsi Péter győzelme. Érdekesség, hogy az első tízbe bekerült két légiós Davide Lanzafame és Lois Nego személyében, így a harmadik helyen végző Juhász Rolanddal csak ők képviselik az NB I-et, a többiek mind légiósok. A hetedik helyen végzett Willi Orbán, aki idén lett magyar válogatott.
Az év férfi sportolója:
1. Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó) 716 pont
2. Bácsi Péter (birkózó) 573
3. Fucsovics Márton (teniszező) 368
4. Rasovszky Kristóf (hosszútávúszó) 325
5. Berecz Zsombor (vitorlázó) 269
6. Milák Kristóf (úszó) 159
7. Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolyázó) 154
8. Lőrincz Tamás (birkózó) 36
9. Veres Roland (kick-boxoló) 22
10. Halász Bence (atléta) 12
Az év női sportolója:
1. Kozák Danuta (kajakozó) 588
2. Hosszú Katinka (úszó) 579
3. Babos Tímea (teniszező) 516
4. Márton Anita (atléta) 458
5. Dévai Boglárka (tornász) 129
6. Háfra Noémi (kézilabdázó) 128
7. Késely Ajna (úszó) 105
8. Kovacsics Anikó (kézilabdázó) 68
9. Bodonyi Dóra (kajakozó) 44
10. Érdi Mária (vitorlázó) 19
Az év csapata (hagyományos csapatsportágak):
1. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 770
2. Junior női kézilabda-válogatott 521
3. FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda) 410
4. MOL Vidi FC (férfi labdarúgás) 257
5. MOL-Pick Szeged (férfi kézilabda) 187
6. Sopron Basket (női kosárlabda) 174
7. Férfi vízilabda-válogatott 126
8. Női kosárlabda-válogatott 93
9. Békéscsabai RSE (női röplabda) 64
10. Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics (női vízilabda) 32
Az év csapata (egyéni sportágak):
1. Férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó 1123
2. Női kajak négyes 369
3. Férfi kardválogatott 228
4. Női öttusa-válogatott 218
5. Tenisz Davis Kupa-válogatott 215
6. Kötöttfogású birkózó-válogatott 201
7. Női kajak kettes (500 m) 108
8. Női rövidpályás gyorskorcsolyaváltó 71
9. Férfi kajak kettes (200 m) 53
10. Női kajak kettes (1000 m) 48
Az év edzője:
1. Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina (rövidpályás gyorskorcsolyaváltó) 948
2. Golovin Vlagyimir (junior női kézilabda-válogatott) 263
3. Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott) 232
4. Sávolt Attila (Fucsovics Márton) 203
5. Somogyi Béla (Kozák Danuta) 193
6. Ambros Martín (Győri Audi ETO KC) 188
7. Marko Nikolic (MOL Vidi FC) 182
8. Eperjesi László (Márton Anita) 175
9. Märcz Tamás (férfi vízilabda-válogatott) 142
10. Szokolai László (Rasovszky Kristóf) 108
Az év férfi labdarúgója:
1. Gulácsi Péter (RB Leipzig) 837
2. Szalai Ádám (Hoffenheim) 467
3. Juhász Roland (MOL Vidi FC) 260
4. Davide Lanzafame (Budapest Honvéd, Ferencváros) 251
5. Loic Négo (MOL Vidi FC) 200
6. Nagy Ádám (Bologna) 149
7. Willi Orbán (RB Leipzig) 146
8. Sallai Roland (APOEL Nicosia, Freiburg) 138
9. Sallói Dániel (Sporting Kansas City) 130
10. Kalmár Zsolt (Dunaszerdahely) 56
Az év női labdarúgója:
1. Jakabfi Zsanett (Wolfsburg) 988
2. Vágó Fanny (Sankt Pölten) 414
3. Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen) 386
Az év gólja:
1. Bódi Ádám (Debrecen, a Paks ellen, NB I) az első fordulóban 19,75 százalék, a második fordulóban 36 százalék
2. Loic Négo (MOL Vidi FC, a Chelsea ellen, Európa-liga) 19,4 százalék és 24 százalék
3. Sigér Dávid (Ferencváros, az MTK ellen, NB I) 19,3 százalék és 40 százalék
Az év fogyatékos férfi sportolója:
1. Gelencsér Róbert (szervátültetett atléta) 500
2. Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta) 449
3. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 348
Az év fogyatékos női sportolója:
1. Gyurkó Alexandra (szervátültetett úszó) 480
2. Ekler Luca (paraatléta) 374
3. Pap Bianka (paraúszó) 373
Az év fogyatékos csapata:
1. Női kerekesszékes vívóválogatott (para) 428
2. Asztalitenisz vegyespáros (szervátültetett) 398
3. Férfi asztalitenisz-páros (szervátültetett) 365
Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
1. Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás) 585
2. Pécsi Annamária (úszás) 312
3. Szabó Álmos (úszás) 302