Musorujsag
Élő Eredmények

A gyorskorisok fölényesen, Kozák Danuta szoros versenyben lett 2018 legjobbja

MTI/m4sport.hu
Amíg az olimpiai bajnok gyorskorcsolyázók 754 ponttal előzték meg a második helyezett női kajakosokat, a Kozák-Hosszú párharcban 9 pont volt a különbség.
Budapest, 2019. február 14. Kozák Danuta ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizenhatszoros Európa-bajnok kajakozó (k), miután átvette az év női sportolója díjat az M4 Sport - Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban 2019. február 14-én.  Mögötte Szabó Tünde sportért felelős államtitkár (b) és Csisztu Zsuzsa, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) alelnöke. MTI/Illyés Tibor Kozák Danuta ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizenhatszoros Európa-bajnok kajakozó, miután átvette az év női sportolója díjat az M4 Sport – Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban. MTI/Illyés Tibor

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által szervezett M4 Sport-Az Év Sportolója Gála 2018-as szavazásán rekordot jelentő 439 voks alapján alakult ki a kategóriák végeredménye.

Az MSÚSZ honlapján pénteken megjelent tízes sorrend úgy állt össze, hogy három névre kellett szavazniuk a sportújságíróknak, az első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért pedig egy pont járt. A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki.

Az eredmények alapján kijelenthető, hogy a legfölényesebb sikert a férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó  aratta az Év csapata (egyéni sportágak) kategóriában, hiszen Liuék 1123 szavazatot kaptak, míg a második helyen végzett női kajak négyes 369 vokssal zárt.

Az év csapata (hagyományos csapatsportágak) versenyében a Győri Audi ETO KC együttese közel 250 ponttal verte a junior női kézilabda-válogatottat (770-521), holott sokak szerint az utóbbiak által szerzett vb cím „erősebb”, mint a BL-győzelem.

A férfiaknál a gyorskorcsolyázó Liu Shaolin Sándor 143 ponttal nyert a birkózó Bácsi Péter előtt, míg a nők versenye a legszorosabb végeredményt hozta, hiszen a győztes Kozák Danuta mindössze kilenc ponttal nyert Hosszú Katinka előtt (588-579).

Ahogy az edzőknél nem volt kérdéses Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina sikere, úgy a labdarúgóknál is egyértelmű volt Gulácsi Péter győzelme. Érdekesség, hogy az első tízbe bekerült két légiós Davide Lanzafame és Lois Nego személyében, így a harmadik helyen végző Juhász Rolanddal csak ők képviselik az NB I-et, a többiek mind légiósok. A hetedik helyen végzett Willi Orbán, aki idén lett magyar válogatott.