Musorujsag
Élő Eredmények

Kovács Sarolta ötödik lett Kairóban

MTI
Az ötödik helyen végzett Kovács Sarolta az öttusázók világkupa-sorozatának második versenyén, Kairóban, az idei világbajnokság helyszínén.

A tavalyi év világbajnoka a második legjobb volt úszásban, vívásban 15 vereség mellett 20 győzelmet aratott, lovaglása pedig hibátlanul sikerült. A kombinált számban azonban – amelynek harmadikként vágott neki – gyengébb lövészete miatt csak a 23. eredmény volt az övé, emiatt nem sikerült dobogós pozícióban zárnia.

Alekszejev Tamara 18., Zs. Tóth Anna 27., Simon Sarolta pedig – aki a lovaglást nem fejezte be, a kombinált számban pedig nem indult el – 36. lett. Utóbbi a hazai szövetség honlapjának tudósítása szerint bukott lovával és az esésnél a lába a ló alatt maradt, emiatt nem tudta folytatni a versenyt. Később kiderült, hogy komoly baj nincs, de a combsérülés miatt még vizsgálatok várnak rá.

Győzött a brit French Kate.

Eredmények:
1. French Kate (brit) 1356 pont
2. Ilke Ozyuksel (török) 1326
3. Alice Sotero (olasz) 1313
…5. Kovács Sarolta 1301 (úszás: 2:11.00 perc/289 pont, vívás: 20 győzelem/15 vereség/223 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 13:31.11 perc/489 pont)
…18. Alekszejev Tamara 1262 (2:22.26/266, 20/15/220, 286, 13:30.70/490)
…27. Zs. Tóth Anna 1160 (2:19.19/272, 14/21/185, 255, 14:12.41/448)
…36. Simon Sarolta 486 (2:31.57/247, 23/12/239, -, -)

A férfiak pénteki döntőjébe a fiatal magyar csapatból senki sem került be. A vk-forduló vasárnap a vegyes váltóval ér véget.

A következő vk-viadal május elején, Kecskeméten lesz, ahol 12-12 hazai öttusázó indulhat. A sorozat negyedik versenyét a lengyelországi Drzonkówban rendezik május utolsó hétvégéjén, míg a vk-döntőt június végén a litvániai Druskininkaiban.