Musorujsag
Élő Eredmények

Alba-öröm Győrben

MTI
Az Alba Fehérvár nagyon könnyedén, 25 ponttal legyőzte a Zalaegerszeget, s ezzel bejutott férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe a sorozat Győrben zajló nyolcas tornáján.

Korábban a Szeged és a Szolnok biztosította helyét a négy között, a csütörtöki zárómérkőzésen pedig a címvédő és hétszeres kupagyőztes Körmend lép pályára a Szombathely ellen.

A Magyar Kupa névadója a 2013-ban 82 évesen elhunyt Zsíros Tibor 116-szoros válogatott, aki 1955-ben Európa-bajnok lett a nemzeti csapattal Budapesten, és játékosként három, edzőként pedig egy olimpián vett részt.

Zsíros Tibor Magyar Kupa, férfiak, negyeddöntő:
Alba Fehérvár-Zalakerámia ZTE KK 98-73 (22-23, 22-10, 31-23, 23-17)

korábban:
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 93-79 (23-18, 21-17, 21-26, 13-17, 15-1)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Pécsi VSK-PANNONPOWER 81-74 (18-21, 15-16, 19-11, 29-26)

később:
Falco KC Szombathely-Egis Körmend 20.30 (Élő közvetítés: M4 Sport és m4sport.hu)