Musorujsag
Élő Eredmények

Nadal kiesett a US Openen

mti
A nyolcadik kiemelt Rafael Nadal nem jutott be a nyolcaddöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében.

A 2010-es és 2013-as New York-i győztes játékost öt játszmában búcsúztatta az olasz Fabio Fognini. A csaknem négyórás küzdelemben Nadal nyerte az első két játszmát, mi több, a harmadikban is vezetett 3:1-re, az olasz teniszező azonban fordított.

Rafael Nadal fotó: EPA/John G. Mabanglo Rafael Nadal fotó: EPA/John G. Mabanglo

Az Arthur Ashe Stadium közönsége a szombat hajnalban zárult összecsapás hajrájában azt láthatta, hogy az egymás adogatójátékát rendre elvevő riválisok közül Fognini 4:4-nél brékelte Nadalt, majd saját szerváját hozva 6:4-re nyerte a  döntő szettet, s ezzel a mérkőzést is. Az EFE hírügynökség összegzésében megjegyezte, hogy a 29 éves spanyol teniszező életében először kapott ki GS-tornán úgy, hogy az első két játszmát megnyerte. A volt világelső, s a két US Open-siker mellett további 12 Grand Slam-tornán is győztes Nadal a 2013-as diadal után 2014-ben betegség miatt nem indulhatott az amerikai tornán. Fognini pályafutásában ugyanakkor a mostani US Open a legsikeresebb, mivel itt ezúttal először jutott túl a 3. fordulón is

A nőknél a címvédő Serena Williams szetthátrányból fordítva legyőzte honfitársát, Bethanie Mattek-Sandsot. A hetedik New York-i trófeájáért küzdő hazai játékos az első játszma után a másodikban is szenvedett, de nagy nehezen sikerült egyenlítenie. A záró szettben aztán már hengerelt. A 33 éves világelső idén az eddigi három Grand Slam-tornát megnyerte – ezzel jelenleg valamennyi GS-en ő a címvédő -, ha pedig most is őt koronázzák meg, akkor a német Steffi Graf 1988-as menetelése óta ő lesz az első teniszező, aki egy naptári évben megnyeri az összes GS-versenyt, azaz megcsinálja a Grand Slamet.

férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Nadal (spanyol, 8.)-Fognini (olasz, 32.) 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 4:6
Djokovic (szerb, 1.)-Seppi (olasz, 25.) 6:3, 7:5, 7:5
Chardy (francia, 27.)-Ferrer (spanyol, 7.) 7:6 (8-6), 4:6, 6:3, 6:1
Cilic (horvát, 9.)-Kukuskin (kazah) 6:7 (5-7), 7:6 (7-1), 6:3, 6:7 (3-7), 6:1
Lopez (spanyol, 18.)-Raonic (kanadai, 10.) 6:2, 7:6 (7-4), 6:3
Bautista (spanyol, 23.)-Goffin (belga, 14.) 2:6, 5:7, 6:3, 3:1-nél Goffin feladta
Tsonga (francia, 19.)-Sztahovszkij (ukrán) 6:3, 7:5, 6:2
Paire (francia)-Robredo (spanyol, 26.) 7:6 (7-3), 6:1, 6:1

Serena Williams – fotó: EPA/Daniel Murphy