Musorujsag
Élő Eredmények

Megint nem bírta a végét a magyar női vízilabda-válogatott

telesport.hu
Merész András csapata két góllal kapott ki a házigazda nemzeti csapatától. A továbbjutás azonban még nincsen veszve, a franciák elleni győzelem a csoport harmadik helyét jelentené. A nap végére meglett a B csoport két továbbjutója is.

Csaknem háromezer lelkes hazai szurkoló előtt 3-0-ra elhúzott a magyar csapat az első negyedben. A második játékrészben 4-1 után 5-4-re, majd 6-5-re felzárkóztak az oroszok. A nagyszünet után 9-6-ra, majd 10-7-re ellépett a Merész András irányította magyar együttes. A zárórészben is 11-9-re még vezettek, utána viszont négy orosz gól következett, így 13-11-es hazai siker lett a vége.

Nagyon sok hibával játszottak a magyarok, a csapatjátékban nem volt összhang sokszor, és a támadásoknál is nagyon sokat kivártak egy-egy dobás kidolgozásával, és ha el is jutott lövésig, akkor sem volt szerencséje a magyar lányoknak. A magyar együttes – amely a vasárnapi csoportnyitó meccsen egygólos vereséget szenvedett a kínaiaktól – csütörtökön a franciákkal találkozik. A csoport győztese automatikusan a nyolc közé jut, míg a második és a harmadik keresztbe játszik a negyeddöntőbe kerülésért.

Később a spanyol és a kanadai válogatott is fölényes győzelmet aratott az A csoportban a kazanyi vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi második fordulójában: előbbi az új-zélandiakat, utóbbi a kazahokat verte nagy különbséggel.

Eredmény:
Oroszország-Magyarország 13-11 (1-3, 4-3, 3-4, 5-1)
gólszerzők: Liszunova 3, Abdrizjakova, Karimova, Ivaniva 2-2, Jarondajkina, Szimanovics, Prokofjeva, Tyimofejeva 1-1, illetve Keszthelyi 3, Bujka, Czigány 2-2, Kisteleki, Antal, Takács, Tóth 1-1

A csoport másik mérkőzésén  a kínai csapat kilenc góllal legyőzte a francia együttest.  Az ázsiai gárda vasárnap a magyarokat verte 9-8-ra.

Eredmény, női vízilabdatorna, csoportkör, 2. forduló (a viadal honlapja szerint):
D csoport:
Kína-Franciaország 13-4 (2-1, 0-1, 6-1, 5-1)
MAGYARORSZÁG-Oroszország 11-13 (1-3, 4-3, 3-4, 5-1)

később:

A csoport:
Spanyolország – Új-Zéland 23-2 (3-0, 7-1, 5-1, 8-0)
Kanada-Kazahsztán 17-4 (4-1, 2-1, 3-2, 8-0)

korábban:
B csoport:
Hollandia-Görögország 10-9 (2-3, 2-2, 5-2, 1-2)
Ausztrália – Dél-afrikai Köztársaság 19-1 (6-0, 3-1, 7-0, 3-0)

C csoport:
Olaszország-Egyesült Államok 10-9 (4-2, 2-1, 2-4, 2-2)
Brazília-Japán 11-8 (4-2, 2-1, 4-3, 1-2)

Array
(
    [replacement] => [galleryreference id="345411"]
    [shortcode] =>

[title] => Vízilabda: második mérkőzését is elveszítette a magyar női pólóválogatott