Musorujsag
Élő Eredmények

Djokovic és Sarapova simán, Serena Williams nehezen jutott a tizenhat közé

MTI
Az elsőként rangsorolt Novak Djokovic magabiztosan győzött a 27. helyen kiemelt Bernard Tomic ellen a wimbledoni nyílt teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában.

A szerb világelső három játszmában, 1 óra 31 perc alatt múlta felül ausztrál ellenfelét.

Az elsőként rangsorolt Serena Williams óriási csatában, három játszmában győzött a hazai közönség előtt szereplő Heather Watson ellen a női egyes harmadik fordulójában.

Az előző körben Babos Tímeát búcsúztató világelső amerikai a döntő szett elején kétszer is elvesztette az adogatását a kiválóan teljesítő brit ellen, ám 0:3 után egyenlíteni tudott. A remekül játszó Watson 4:4-nél ismét brékelt, és adogathatott a mérkőzés megnyeréséért, Williams azonban fordítani tudott, s végül 2 óra 14 perc alatt győzött.

Az idei Australian Openen és Roland Garroson egyaránt diadalmaskodó Serena Williams a nyolcaddöntőben testvérével, a szerb Aleksandra Krunicot kiejtő Venusszal játszik majd.

A 2004-es bajnok, korábbi világelső orosz Marija Sarapova a 29. helyen kiemelt román Irina Begut győzte le két szettben.

Marija Sarapova – Fotó: EPA/Facundo Arrizabalaga